Witamy w lecznicy przyjaznej dla zwierząt i ich właścicieli

Z pełnym zaangażowaniem, oddaniem oraz bezgraniczną miłością – tak zwierzęta podchodzą do ludzi i na takie traktowanie zasługują od nas – lekarzy i opiekunów. Przychodnia weterynaryjna Pakuska Vet Care powstała z miłości do zwierząt i wiary w możliwości, jakie daje medycyna.

Profesjonalna i kompleksowa opieka medyczna

Szukasz sprawdzonego weterynarza w Olkuszu? Dobrze trafiłeś. Nasz personel to młody zespół lekarzy z jasno rozdzielonym zakresem obowiązków. Dr Grzegorz zajmuje się chirurgią, ortopedią i okulistyką, a dr Anna interną, dermatologią i laboratorium analitycznym. Aktualnie nasi lekarze są jedynymi w Olkuszu weterynarzami-specjalistami w dziedzinie chirurgii oraz weterynaryjnej diagnostyki laboratoryjnej. Również jako jedyni w powiecie wykonujemy zabiegi ortopedyczne. Specjalistyczna wiedza pozwala nam na dokładną i bardziej dogłębną analizę każdego przypadku. W trosce o dobro pacjentów nieustannie podnosimy kwalifikacje, biorąc udział w licznych kursach i szkoleniach na terenie całego kraju. Działamy kompleksowo. Wizyta w naszym gabinecie to za każdym razem wnikliwa ocena stanu zdrowia pacjenta, a także możliwość skorzystania z szerokiego wachlarza usług dodatkowych. Wszelkie badania uzupełniające, takie jak analityka, RTG czy USG, wykonujemy na miejscu, bez konieczności udawania się do laboratorium lub innego weterynarza na terenie Olkusza i okolic.

Bez stresu u weterynarza

Zdajemy sobie sprawę, że z perspektywy zwierząt wizyta u weterynarza to ogromny stres: nowe miejsce, obce twarze i zapachy, nieprzyjemne zabiegi. Dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić pacjentom pełen komfort i poczucie bezpieczeństwa oraz zmniejszyć ich niepokój do minimum, dlatego:

  1. Pamiętamy imiona naszych podopiecznych – bo każdy z nich jest wyjątkowy.
  2. Schodzimy do parteru – konieczność stawiania dużych psów na stole jest dla nich mocno niekomfortowa, dlatego pacjentów o większych gabarytach obsługujemy "na czworaka", tak by podczas trwania badania pozostawać z nimi na tej samej wysokości.
  3. Rezygnujemy z produktów przygotowanych na bazie spirytusu i denaturatu. Stosujemy natomiast dyfuzory zapachowe, dzięki którym latem w lecznicy unoszą się nuty owocowe, a zimą czuć zapach jabłka z cynamonem.
  4. Po wizycie rozdajemy wszystkim pacjentom smakołyki, żeby wynagrodzić trud związany z wizytą w gabinecie i zachęcić do powrotu na badania kontrolne.

Szczerość i zaufanie

Do każdego pacjenta podchodzimy z pełnym profesjonalizmem i zaangażowaniem. Wierzymy, że troskliwa opieka i życzliwe podejście pomagają naszym podopiecznym szybciej wrócić do zdrowia. Zarówno do zwierząt, jak i ich właścicieli odnosimy się tak, jak sami chcielibyśmy być traktowani. Dlatego od suchego lekarskiego komunikatu częściej usłyszysz od nas przyjacielską radę: "Gdyby to było moje zwierzę, zrobiłabym/zrobiłbym tak i tak". Robimy wszystko, co w naszej mocy, i w zgodzie z najnowszą wiedzą weterynaryjną, dla dobra i zdrowia naszych pacjentów. Jeśli nie mamy pewności co do skuteczności prowadzonego leczenia, odsyłamy pacjenta na specjalistyczne konsultacje do kliniki lub weterynarza spoza Olkusza. Zawsze mówimy o naszych wątpliwościach wprost i w porozumieniu z opiekunem podejmujemy konkretne decyzje. wprost i w porozumieniu z opiekunem podejmujemy konkretne decyzje.