Tech. wet. Agata Olszewska

 

Dobry duch gabinetu. To dzięki niej w całym Olkuszu nie ma bardziej uporządkowanego weterynarza, a wszystkie leki oraz sprzęty są gotowe zawsze na czas.

Z Przychodnią związana od 2014 r. Asystuje przy zabiegach chirurgicznych i podczas wizyt domowych. Wykonuje prace w laboratorium, od momentu pobrania materiału do jego oceny. A przede wszystkim z największą troskliwością opiekuje się pacjentami szpitala. Agata to osoba z sercem na dłoni. W stosunku do zwierząt ma ogromne pokłady empatii. Zdarza się, że po sali zabiegowej krząta się z psem na piersi, jeśli tylko uzna, że potrzebował czułości lub nie chciał być sam. Najchętniej adoptowałaby wszystkie zwierzęta potrzebujące pomocy, ogranicza ją jednak metraż mieszkania, w którym razem z nią mieszkają już dwa czworonogi: Mietek i Pysia oraz świnki morskie: Marcin i Matylda.

Dyplomy i kursy:

 • Technik weterynarii – dyplom uzyskany w 2016 r. w Jaworznie
 • Certyfikat ukończenia kursu "Podstawy zoopsychologii oraz postępowania w zaburzeniach zachowania związanych z lękiem u psów i kotów" - 19.03.2016 r., Kraków
 • XXIV Międzynarodowy kongres medycyny weterynaryjnej małych zwierząt PSLWMZ: sekcja dla personelu średniego, wykłady z zakresu:
  1. Transfuzja krwi u zwierząt.
  2. Dlaczego kot nie może być wegetarianinem?
  3. Fakty i mity dotyczące zdrowia jamy ustnej zwierząt i stomatologii weterynaryjnej. Jak prawidłowo dbać o jamę ustną?
  4. Leczenie bólu i opieka nad pacjentem chirurgicznym.